عصر ایران

صاحب امتیاز: جعفر محمدی

مدیر مسئول: محمدحسین جعفری

 در بخش درباره مای عصر ایران آمده است که جمعی از روزنامه نگاران آن را در سال ۱۳۸۴ به راه انداخته‌اند و از همین رو رسانه‌ای مستقل به شمار می‌رود.  این گروه، روزنامه نگارانی بودند که در وبگاه خبری بازتاب مشغول به کار بودند و پس از توقیف و تعطیلی بازتاب به فکر تاسیس وبگاه خود بر آمدند و عصر ایران را تاسیس کردند. 

این وبگاه پس از خبرگزاری فارس و تابناک سومین وبگاه پربازدید به شمار می رود. به لحاظ محتوایی عصر ایران  مطالب کوتاه و خبری- تحلیلی منتشر می کند و همچنین از انتشار مطالب نظری و علمی که بیشتر رسانه ها به آن علاقمند هستند، پرهیز می‌کند در نتیجه توانسته است توجه مخاطب عمومی را جلب کند. وابستگی سیاسی یا منابع مالی عصر ایران روشن نیست و مسئولان آن می‌گویند از محل آگهی‌ها و تبلیغات درآمد خود را تامین می‌کنند. البته وبگاهها نیز تحت شرایطی کمک‌هایی از وزارت ارشاد دریافت می کنند. 

عصر ایران به لحاظ سیاسی مواضعی نزدیک  یا شبیه به اصلاح طلبان دارد و از حامیان دولت روحانی به شمار می رفت هر چند در دوره‌های سخت از حیث فعالیت رسانه‌ای مانند وضع حاضر آنها هم مانند رسانه‌های رسمی اصلاح طلب بسیار محتاط عمل می‌کنند.  عصر ایران به دو زبان فارسی و عربی منتشر می‌شود.